Psychiatrie Ondřejov

29. října 2012 v 21:49 | Alcië |  Deník
Dnes jsme byly s několika spolužačkami na exkurzi v Ondřejově, což je zařízení pro duševně nemocné, nejčastěji se zde léčí pacienti s psychotickým onemocněním (schizofrenie apod.). Probíhá zde denní program, pacienti tam dochází, ale nejsou hospitalizovaní.
Byla jsem z toho zařízení nadšená!:) Když jsme vešly dovnitř, nemohla jsem věřit tomu, že jsme na psychiatrii, vypadalo to tam úplně nádherně, vůbec se to nedá srovnat s Bohnicemi apod. Ale hlavně se mi líbí přístup psychogů, kteří tam pracují. Už zakladatel Ondřejova mezi svými kolegy vyčníval (zvlášť tehdy, před 20 lety) nekonvenčními názory - např. že schizofrenie je léčitelná. Rozhodl se proto zaměřit na psychoterapii, byl přesvědčený o tom, že léky mohou "pomoct" jen krátkodobě, utlumí příznaky, ale nevyřeší příčinu nemoci.
Psycholog, který nám odpovídal na dotazy, říkal, že přestože není jednoduché s jejich pacienty pracovat a je to většinou na dlouho, v 1/3 případů mají skutečný úspěch - pacient se vyléčí.

Už teď si dokážu představit, že bych v tomhle zařízení měla praxi a jednou tam třeba i pracovala...;D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 saleni saleni | Web | 29. října 2012 v 22:25 | Reagovat

psychaitrie jsou nádherná místa. :) A samozřejmě nemyslím budovy - nevím proč, ale "blázni", schizofrenici a lidé s duševními a jinými poruchami mi připadají takoví strašně hezcí, že oni mají vlastně ve všem pravdu... Celkově mě fascinují lidé, co žijí jinak, než se má - psychotici, feťáci, bezdomovci... :)

2 Alcië Alcië | 29. října 2012 v 22:31 | Reagovat

[1]: Tak to jsi asi jedna z mála :).
Dneska nám říkal ten psycholog, že hodně z jeho pacientů jsou vlastně zajímaví, umělecky nadaní, vnímaví nebo intuitivní... To mě potěšilo, škoda že nemají stejný pohled všichni psychologvé...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.