Seriál In treatment

28. září 2012 v 14:48 | Alcië |  Psychologie
Pokud se zajímáte o psychologii a psychoterapii, doporučuju vám tenhle seriál :). Má tři série, zatím jsem u druhé a jsem z něj nadšená.
Hlavní postavou je psychoterapeut Paul, děj se odehrává převážně v rámci psychoterapií s jednotlivými pacienty. Problémy, se kterými se tito pacienti potýkají, nejsou většinou nijak vzácné, a proto se do nich divák snadno vcítí, je pravděpodobné, že mnoho lidí se aspoň v jednom z pacientů částečně najde.

Zajímavým pacientem je např. Alex, navenek sebevědomě, až arogantně působící muž, do kterého by podle jeho vystupování mnoho lidí určitě neřeklo, že má nějaký problém. I před Paulem se snaží působit silně a lhostejně, vlastně i sám před sebou. Až v průběhu terapie postupně nachází cestu ke svým skutečným pocitům a problémům, které mají u něj kořeny v dětství.
Dalšími pacienty Paula jsou manželé, jejichž vztah je komplikovaný a během terapie se rozhodují, zda spolu zůstanou nebo se rozvedou.
Jedna z pacientek, hezká, inteligentní a citlivá Laura, je nešťastná v partnerském vztahu a zamiluje se do Paula.

Z první série jsem měla zvlášť ráda šestnáctiletou Sophii. Přišla na terapii původně proto, že potřebovala psychologický posudek o tom, zda má sklony k sebevraždě. Srazilo ji auto a téměř všichni v jejím okolí byli přesvědčeni o tom, že se nejednalo o nešťastnou náhodu, ale o pokus o sebevraždu. Sophie je nejdřív velmi nepřístupná, nechce se jí mluvit o sobě, ale po nějaké době začne Paulovi věřit a svěřovat se mu. Postupně mezi nimi vznikne přátelský vztah a psychoterapie Sophii velmi pomůže.
Z druhé série mě zatím nejvíc zaujla April. Zatím je právě ona pacientkou, ve které jsem se nejvíc našla já - mám s ní společné určité povahové vlastnosti, rozumím jejímu přístupu k ostatním i k sobě, protože to vnímám podobně.

Kromě toho, že psycholog Paul pomáhá svým pacientům, sám má problémy v osobním životě. Část seriálu je věnována jeho problémům a osobním záležitostem, což je další důvod, proč jsem si ten seriál tak moc oblíbila. Ukazuje psychoterapeuta reálně, neidealizuje ho, vystupuje zde jako člověk, který řeší totéž co všichni ostatní, který někdy sám potřebuje pomoc a radu. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana J. Jana J. | Web | 30. září 2012 v 20:31 | Reagovat

Díky za typ, poslední dobou zrovna hledám nějaký nový seriál:)
Není to podobné jako český seriál Terapie s Rodenem?

2 Alcië Alcië | 30. září 2012 v 20:55 | Reagovat

[1]:Prý to podobné je, ale ten seriál s Rodenem neznám, takže nemůžu posoudit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.