Různé druhy snů :) - 2. část

2. srpna 2012 v 15:46 | Alcië |  Psychologie
Lucidní sny

Jedny z nejúžasnějších snů, které můžete mít. :)) Jsou to sny, ve kterých si uvědomujete, že sníte, a proto mmůžete začít sen ovládat. Zdály se mi hlavně před dlouhou dobou, když jsem ani nevěděla, že se jim říká lucidní.

Můj první lucidní sen, který si pamatuju, probíhal tak, že jsem byla v nějaké krajině, která vypadala jako ve fantasy filmu. Ale zároveň připomínala oblast, kde bydlí moje babička, viděla jsem tam podobné paneláky atd. Stála jsem na kraji nějakého srázu a najednou jsem si uvědomila, že je to sen. Řekla jsem si, že bych teda mohla začít dělat cokoli, co mě napadne. Nejdřív mě napadlo, že bych ráda letěla. Tak jsem se začala vznášet nad tou propastí. Byl to úžasný pocit. Potom jsem letěla ještě dál, na různá místa.... prostě jsem si lítala po té krajině a bylo mi dobře :).

No, škoda, že v poslední době už žádné lucidní sny nemám.


Věštecké sny

Sny, které se splňují. Někomu z vás to může znít jako kravina, ale opravdu takové sny existují, jen se nezdají všem. Z lidí, které znám, má nejzajímavější věštecké sny moje máma. Nebudu prozrazovat žádný konkrétní, je to její osobní věc. Jen zmíním, že třeba jeden z jejích věšteckých snů nám zachránil zdraví, možná i život.


Noční můry

Někteří psychologové si myslí, že jsou u dospělých příznakem poruchy osobnosti. S tímhle názorem ale nesouhlasím. Myslím si, že v noční můry představují věci, které máme uloženy v hloubi duše, naše potlačené strachy, stránky osobnosti, pudy... Kamarádka mi jednou řekla, že prý pokud se člověk probudí z noční můry dřív, než se mu v tom snu stane něco strašného, znamená to, že má sám sebe dostatečně rád. Nevím, jestli je to pravda, ale proč ne :). Posuďte sami :).

Jinak i třeba o náměsíčnosti (somnambulismu) se říká, že je příznakem poruchy osobnosti. S tím ale nesouhlasím vůbec. Kamarádka mojí mámy je náměsíčná docela často a znám ji natolik, abych posoudila, že žádnou poruchu osobnosti rozhodně nemá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.